عضو شورای شهر ورامین: بهترین راه ارتباط رودررو با مردم است

در شورای شهر ورامین کمی دورتر از تهران اکرم تاجیک یکی از زنانی است که با وجود فعالیت تخصصی در حوزه برنامه‌ریزی شهری، خود را نامزد انتخابات شورای شهر کرده و رای اعتماد مردم را هم به دست آورده است.

او که لیسانسش مهندسی شهرسازی از دانشگاه هنر تهران دارد و کارشناسی ارشدش را هم در رشته برنامه ریزی شهری گرفته‌ است درباره تجربه نامزدی‌اش و عضویت در شورای شهر ورامین صحبت کرده است.

خانم تاجیک چه شد که شما تصمیم گرفتید وارد شورای شهر شوید؟  

قبل از این که وارد شورا بشوم در شرکت‌های خصوصی کار می‌کردم یعنی کارشناس شرکت‌های خصوصی بودم. آخرین کاری هم که  با این عنوان انجام دادم و شاید بشود گفت نقطه شروعی برای ورود من به شورا شد همکاری با طرح ساماندهی و توانمندسازی سکونت‌های غیر رسمی شهر ورامین بود.

در جریان این همکاری که در خدمت شهرسازی ورامین بودم در محل کارم با افرادی از همه قشرها سروکار داشتم. مردمی بودند که در حاشیه شهر زندگی می کردند و در جریان پروژه‌مان مرحله به مرحله باید به شورای شهر کار می‌کردیم.  

بعد از مدتی متوجه شدم اگر بتوانم در شورا حضور پیدا کنم خوب است. ثبت‌نام کردم و خانواده‌ام هم حمایت کردند و برای مردم هم خیلی جالب بود که کسی تخصصش شهرسازی باشد و وارد شورای شهر شود.

به این صورت من وارد شورا شدم و خدا را شکر مردم هم اعتماد کردند و وارد شورای شهر شدم.

خانواده‌تان چه نقشی داشتند تشویق‌تان کردند یا منع کردند؟

من چون همیشه کارهای تخصصی انجام می‌دادم و خیلی وارد سیاست نشده بودم و خودم تصوری از این فضا نداشتم ولی پدرم خیلی اصرار داشت و خیلی تشویق کرد. یعنی اگر شاید اصرارهای پدرم نبود اصلا وارد این فضا نمی‌شدم. تمام هزینه‌های تبلیغاتی‌ام را هم پدرم تقبل کرد.

به جز پدرتان بقیه اقوام و خانواده هم از شما حمایت می‌کردند؟

مادر و خواهرهایم حمایت می‌کردند و هر کاری از دست‌شان برآمد کردند. به جز چند نفری که سنتی  و مسن بودند بقیه کمک کردند.

برای تبلیغات‌تان چکار کردید پوستر و بنر داشتید یا بیشتر سخنرانی کردید؟

پوستر و بنر شیوه‌های معمول تبلیغات است و در تبلیغاتم اینها را داشتم. در مطبوعات محلی هم تبلیغ کردم. در جلسات خانگی هم شرکت می‌کردم و رودررو با مردم در ارتباط بودم و به نظرم این بهترین راه ارتباط است.

شعارهای انتخاباتی‌تان هم به خصوص درباره زنان و حقوق زنان داشتید؟

در شهر ما مثل خیلی جاهای دیگر یک مقدار در حق زن‌ها اجحاف شده ولی چون حوزه تخصصی من امور شهری است سعی می‌کردم با مردم در همین زمین‌ها صحبت کنم. البته این را هم بگویم که من خیلی اعتقاد ندارم باید از زن‌ها دفاع کرد. 

مگر فرقی هست بین  زن ها ومردها؟ زن ها خودشان باید حق‌شان را از مردها بگیرند.